Warsztaty

W dniu 11 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły tj. klasy 8 i 3 gimnazjum uczestniczyli w Warsztatach Zawodowych w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi, w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej na rzecz atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego III Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.
Młodzież świetnie się bawiła obserwując i próbując swoich sił na stanowisku logistyka, spedytora, kucharza, fryzjera, projektanta mody a nawet baristy. Zostali zapoznani z podstawowymi kompetencjami i umiejętnościami niezbędnymi w danym miejscu pracy. Mogli też zweryfikować swoje wyobrażenia o nauce zawodu z  rzeczywistym systemem kształcenia. Uczniowie wrócili zadowoleni uzyskując nowe doświadczenie i odpowiedź na nurtujące ich pytania związane z ich karierą edukacyjno- zawodową. Bardzo dziękujemy organizatorom.
J.K.