WAŻNE DECYZJE – WYBÓR SZKOŁY

 Szanowni Rodzice!

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

https://www.kuratorium.gda.pl/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021-konsultacje/?fbclid=IwAR1b6OAYmQ8UupycvnzAxJUQNxgEFcPqsz3c7lVlEZvt-53PMoac8WtxncU

 

folder_rekrutacyjny_2020_2021

 

Drodzy Uczniowie!

Kończąc szkołę podstawową stajecie wraz z rodzicami przed wyborem szkoły oraz kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudnym etapem w życiu.
Na tym etapie, ważne jest wyposażenie młodego człowieka w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu, które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej. Każdy uczeń powinien poznać siebie i własne predyspozycje indywidualne, by móc dokonać prawidłowego wyboru. Bazując na zainteresowaniach oraz słabych i mocnych stronach, każdy z Was, powinien mieć możliwość realnej oceny własnych możliwości i ukierunkować się na wybór dalszego kształcenia oraz przygotować się do podjęcia decyzji o wyborze zawodu. Powinien tego dokonać przy wsparciu doradcy zawodowego, nauczycieli, rodziców.

Aktualnie bierzemy udział w działaniach projektowych:
– zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradcę zawodowego
– w konsultacjach indywidualnych kończących się przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
– w Targach Edukacyjnych
– innych formach działań przewidzianych w planie i harmonogramie.

Ważnymi uczestnikami procesu budowania ścieżki edukacyjno-zawodowej są Rodzice, stąd będziemy Państwa zapraszać na spotkania i konsultacje oraz zachęcać do podejmowania działań wspierających dzieci.

 Dyrektor Szkoły.

Skip to content