Wielka Zbiórka Książek zakończona

–  Poczuj radość z pomagania innym –

23 maja zakończyła się w naszej szkole piękna akcja pozyskiwania książek dla pacjentów szpitali i hospicjów. Udało się zebrać 247 książek, które uczniowie klasy 8 B: Maja Klasa, Maciej Woźny i Karol Frukacz spakowali w 6 kartonów. Następnie zakleili je oraz opisali.
Być może te właśnie  książki wzbogacą Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Gdańsku oraz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom – uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom – za odpowiedź na naszą prośbę. Pozyskaliśmy 66 książek dla dorosłych  oraz 181 dla dzieci
i młodzieży.

Na nasz apel odpowiedzieli:

Dawid Gruchała  oddział  ”0”B

IB Adam Szreder, Amelia Gackowska, Adam Jeziorowski, Natalia Kwiatkowska
IIA Oliwia Nowakowska
IIB Ewelina Staniszewska, Jerzy Jankiewicz
III B Jakub Micewicz
IV C Adam Stróżyk, Kaja Koriat–Kreft, Honorata Dalecka
V A Oliwia Hebel, Mateusz Kreft, Krystian Kurecki
VI B Oliwia Klasa
VIII B Maja Klasa

oraz : pani Ewa Kałduńska (rodzic), pani psycholog,  panie bibliotekarki.

Dzięki naszej akcji mali i duzi pacjenci będą mogli zająć się czytaniem  i choć na chwilę zapomną o chorobie. Ogólnopolska akcja kończy się 26 maja bieżącego roku.

Kartony z książkami zostały przewiezione do jednego z punktów zbiórki (w Rumi). Wykaz adresów punktów przyjmujących zebrane książki można znaleźć na www.zaczytani.org.pl
Tam również szczegółowe informacje o tej akcji.