Wierszyki językiem malowane

13 grudnia odbył się w szkolnej bibliotece Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Wierszyki językiem malowane”, który zorganizowały panie Justyna Walenciak, Katarzyna Leszczak i Paulina Zarwalska.
 Obie pracują z dziećmi mającymi kłopoty z poprawną artykulacją głosek.

Dziewięcioro uczniów z oddziałów: „0”A, „0”B, I B, II A, III A oraz III B przygotowało
– pod kierunkiem logopedów-  wierszyki „łamiące języki”, pełne trudnych do wymówienia
dla dzieci głosek : r, sz, cz, dż, ż… Wprawdzie ćwiczą poprawną wymowę na zajęciach logopedycznych, ale ten konkurs był ich publicznym debiutem, bo  nigdy dotąd nie występowały przed słuchaczami.

Mimo ogromnej tremy i obaw uczestników, prezentacja wypadła znakomicie i dzieciaki zaprezentowały nabyte umiejętności językowe. Nikt nie zapomniał tekstu, każdy pamiętał
o poprawnej artykulacji głosek, toteż komisja miała niełatwe zadanie. W końcu jednak ogłoszono wyniki:

I miejsce – Milosz Kałduński  II A

II miejsce – równorzędnie – Oliwier Wasik I B oraz Maja Mueller „0”A

wyróżnienie:     Oliwia Romańska „0” A  oraz Justyna Klankowska  III B

Było wiele emocji w czasie oczekiwania na wyniki oraz ogłaszania werdyktu jury.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zaś każdy z uczestników –pamiątkowy  dyplom oraz tabliczkę czekolady. Na zakończenie konkursu zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Gratulujemy dzieciom wyników a  inicjatorkom wydarzenia trafnego pomysłu.