Wieści z biblioteki szkolnej Halo, halo!

Tu szkolna biblioteka, a dokładnie MY. MY, pachnące świeżością ,przyciągające kolorem i szelestem kartek NOWE KSIĄŻKI.
Znalazłyśmy się na półkach w bibliotece, gdyż zakupiono nas niedawno za pieniążki pochodzące z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła szkoła. Jest nas teraz ok. 360, a będzie jeszcze więcej i to już wkrótce!
Czekamy na Was, kochani, stojąc na półkach w pobliżu wejścia do biblioteki. Niektóre z nas są już w Waszych domach i cieszą oczy czytelników. Sporo jednak wciąż oczekuje na Wasze zaproszenie. Chętnie powędrujemy z Wami, aby towarzyszyć Wam w wolnych chwilach. Czekamy!
A teraz przedstawiamy się, aby zachęcić do wizyty w bibliotece. Oto niektóre spośród nas, doskonale już Wam znane:
seria Biuro Detektywistyczna Lassego i Mai (nowe tytuły)
seria Zwiadowcy
seria Wojownicy
seria Igrzyska śmierci
seria Nela podróżniczka
seria Strrraszna historia: (Aztecy, Wikingowie, Inkowie, Rycerze, Krwawi władcy) oraz Zagadki detektywistyczne (na jesienne wieczory dla całej rodziny)
Cudowny chłopak
Cudowny chłopak i ja
Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi
Dziadek i niedźwiadek (historia niedźwiedzia z Iranu, który jako maskotka żołnierzy polskich przewędrował z nimi szlak bojowy w czasie II wojny światowej).
A młodszym czytelniom polecamy serie:
Basia
Domek na drzewie
Mary Poppins
a także
Był sobie pies ( i dalsze losy bohatera…)
Wyspa mojej siostry (bohaterką jest chora dziewczynka)
Wierszyki domowe oraz wiele, wiele innych, które najlepiej odkryjcie sami!
Zapraszamy do szkolnej biblioteki!!!