Wizyta Pani Pielęgniarki

Grupa 0b Wizyta Pani Pielęgniarki W tym tygodniu odwiedziła nas Pani Pielęgniarka, która poprowadziła w naszej grupie kurs „Jak myć poprawnie zęby” 🦷🪥😁 Najpierw omówiła dokładnie akcesoria, jakie są niezbędne do utrzymania higieny jamy ustnej. Na modelu szczęki wskazała na błędy jakie najczęściej popełnia się przy tym zabiegu oraz prawidłowość wykonywania ruchów szczoteczką zwykłą oraz elektryczną. Zwróciła uwagę na skutek nie mycia zębów, który może wywoływać próchnicę zębów, a ta z kolei może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych w całym organizmie. Zachęcała też do ograniczenia słodyczy , które są dobrą pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę oraz do stosowania diety bogatej w składniki budujące kości i zęby. To były bardzo potrzebne a przede wszystkim ciekawe zajęcia 🤗 Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały certyfikaty 😊

Zobacz również...

Skip to content