Wizyta rycerzy z Komturstwa Gniewskiego

W dniu 17 maja klasy 4-8 uczestniczyły w żywych lekcjach historii.

Uczniowie klas 7-8 mieli możliwość poznania opowieści o życiu starożytnych cywilizacji, zobaczenia elementów uzbrojenia starożytnych Greków i Rzymian oraz przebrania się w togę. Ciekawym elementem zajęć było porównanie uzbrojenia różnych formacji gladiatorów. Każdy uczestnik zajęć z pewnością zapamiętał, że słowo gladiator pochodzi od krótkiego miecza, zwanego gladiusem.

4-6 wzięły udział w lekcji poświęconej Polsce sarmackiej.  Pan Krzysztof ciekawie opowiadał o poszczególnych elementach uzbrojenia husarzy. Jeden z uczniów został wyposażony   w kompletny strój żołnierza oraz uzbrojenie. Następnie ochotnicy zostali przebrani za muszkietera oraz pikiniera. Już wiemy dlaczego muszkieterzy nosili kapelusze z szerokim rondem – chroniły one przed iskrami z muszkietu.

Takie spotkania pozwalają lepiej poznać historię oraz zachwycić się dawnymi czasami.

Zobacz również...

Skip to content