Wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni – grupa 0C

Zwykle przychodzimy do Teatru na spektakl, tym razem mogliśmy zobaczyć co dzieje się za kulisami. To takie drugie życie teatru tajemne, niewidoczne. Już w szatni poznaliśmy panią Sylwię, która oprowadziła nas po tych niezwykłych miejscach. Krętymi, wąskimi schodami weszliśmy na zaplecze sceny. Tam poznaliśmy miejsce osoby, o której w Teatrze mówi się inspicjent. Siedząc na widowni dużej sceny mogliśmy poczuć się jak widzowie ważnego przedstawienia. Następnie pani Sylwia zaprosiła nas do charakteryzatorni. Garderoba to również ciekawe miejsce, które mogliśmy zobaczyć. Szafy, lustra, ale również miejsce odpoczynku dla aktorów. Podczas rozmowy z panią Sylwią dowiedzieliśmy się, co możemy robić w Teatrze, a czego nie wypada. Dzięki tej wycieczce z radością pójdziemy na przedstawienie, bo już wiemy jak wygląda zaplecze teatralne, gdzie pracuje cały sztab ludzi, gdzie przygotowywane są premiery. Bo to tu właśnie rodzi się to, co potem oglądamy “gotowe” na scenie. To tu rodzi się sztuka.

Zobacz również...

Skip to content