WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA RUMI w RAMACH REALIZACJI PROJEKTU CENTRUM EDUKACJI GLOBALNEJ „1Planet4All – Razem dla klimatu!” 🌏🌞

W dniu dzisiejszym przedstawicielki klasy 5a odwiedziły Wydział Klimatu i Ochrony Powietrza UM w Rumi.
Dyskutowano na temat polityki miejskiej w zakresie klimatu i ochrony powietrza, systemów wspierających mieszkańców w wymianie źródeł ciepła, pieców węglowych tzw. kopciuchów oraz sposobów dofinansowania na ich wymianę. Uczennice miały także możliwość zobaczenia jaki jest aktualny stan powietrza w Rumi, dzięki specjalnym systemom wdrożonym w naszym mieście. Nie zabrakło także dyskusji na temat odnawialnych źródeł energii poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, m. in. szkół i urzędu miasta.
W ramach integracji między rumskimi szkołami w spotkaniu wzięła udział również młodzież z PZS nr 2 w Rumi.
Dziękujemy Panu Pawłowi Klawiter- Piwowarskiemu za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
Dorota Gadomska
(opiekun projektu)

Zobacz również...

Skip to content