WSPÓLNA PRÓBA PRZED ŚWIĄTECZNYM KONCERTEM KOLĘD

Muzyka łączy i zbliża ludzi, a polska tradycja wspólnego grania i śpiewania kolęd jest niepowtarzalna i nie ma sobie równych. Warto ją podtrzymywać i pielęgnować organizując różnego rodzaju spotkania dedykowane wspólnemu kolędowaniu.
W tym roku poza tradycyjnym kolędowaniem w czasie jasełek czy innych uroczystości, które poprzedzały Boże Narodzenie, nasi uczniowie oraz nauczyciele we współpracy z zespołem ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Rumi, który prowadzi p. Piotr Kopciewicz oraz Orkiestrą Dętą działającą przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi, przygotowują godzinny „Koncert Kolęd”. Podczas koncertu, który planowany jest na 12.01.2023 o godz. 16:00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Rumi, będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy w interesujących aranżacjach instrumentalnych oraz instrumentalno-wokalnych. Wszyscy zaangażowani w tę fantastyczną inicjatywę intensywnie ćwiczą, a nasze wspólne wykonania kolęd są coraz bardziej profesjonalne. ZAPRASZAMY!
Po raz kolejny składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii pw. Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi za udostępnienie sali koncertowej oraz instrumentów i urządzeń audio do ćwiczeń.
Duże brawa należą się też dzieciom, które postanowiły poświęcić swój wolny czas na wspólne ćwiczenia gry i śpiewu.
Wspólne kolędowanie zorganizowali nauczyciele:
p. Piotr Kopciewicz – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rumi
p. Beata Awsiukiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Rumi

Zobacz również...

Skip to content