Wspólnie z Parą Prezydencką bierzemy udział w akcji „Bezpieczne wakacje”

W dniu dzisiejszym redakcja szkolna „Kurierka z rumskiej 10-tki”, z inicjatywy opiekuna p. Doroty Gadomskiej, odwiedziła ogrody Rezydencji Belweder, by wspólnie z Parą Prezydencką wziąć udział w akcji „Bezpieczne wakacje” i przez zabawę uczyć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki, wręczyliśmy Prezydentowi pamiątkę, którą wykonała specjalnie na tę okazję p. Elżbieta Ambo.
Prezydent uhonorował przy dzisiejszej okazji Młodych Bohaterów, którzy wykazali się niebywałą odwagą, by ratować życie drugiego człowieka.
Uczniowie nasi brali udział w różnorodnych zajęciach i pokazach przedstawicieli formacji, służb ratowniczych i mundurowych, m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowych. Z zaciekawieniem podziwialiśmy m.in. roboty wykorzystywane w wojsku, przymierzaliśmy kuloodporne kamizelki i ubiór sapera, poznaliśmy tajniki kryminalistyki i udzielanie pierwszej pomocy za pomocą automatu. Otrzymaliśmy paszporty Straży Granicznej. Para Prezydencka zadbała również o wystawne posiłki dla wszystkich uczestników, a szczególnie dzieci- lody kulki. Warto nadmienić, że Parą Prezydencka podeszła do nas, by zamienić kilka słów i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Przy wyjściu pracownicy BOR wręczyli każdemu z uczestników plecaki z pamiątkami.
Dziękujemy za wspaniałe chwile i naukę przez doświadczenie.

Uczniowie z SP10 pozdrawiają z Placu Belwederskiego.

Opublikowany przez Szkoła podstawowa nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi Poniedziałek, 3 czerwca 2019

Zobacz również...

Skip to content