Współpraca ze szkołą w Ugandzie

#FacetoFacewiththeWorld 

W ramach projektu FACE TO FACE WITH THE WORLD i współpracy ze szkołą w Ugandzie otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość.
Paczka wysłana przez nas przed świętami dotarła, a radość dzieci z otrzymanych kartek bożonarodzeniowych i słodyczy ogromna.
Dziękujemy Pani Megan za zaangażowanie i współpracę.

Poniżej oryginalna informacja od koordynatora:

„Thank you our dear friend Dorota Gadomska and your Students for sending us a package of Christmas cards and chocolate. Our children are so happy to receive this package and they have enjoyed the chocolates 😋😋. We have been waiting for our Christmas cards though they have reached us late but we thank God at last we have got them. Thank you so much madam Dorota Gadomska, teachers and students of Primary School no 10 in Rumia, Poland. We love you.

 

Zobacz również...

Skip to content