Wycieczka do Gdyni

20 października uczniowie klasy 6B i 7A wzięli udział w wycieczce do Gdyni.
Najpierw odbyła się lekcja historii. Pani Bogna opowiedziała szósto- i siódmoklasistom, co zdarzyło się w Gdyni w 1970 roku. Uczniowie obejrzeli zdjęcia upamiętniające to wydarzenie, a następnie przeszli pod pomnik i zapalili znicze, oddając hołd poległym.
Kolejnym punktem wycieczki było aktywne zwiedzanie wystawy w Muzeum Emigracji.  Podążając śladami rodziny Sikorów, ubogich emigrantów sprzed 200 lat, uczniowie poznali przeżycia ludzi, którzy opuszczali ojczyznę, ich obawy oraz  nadzieje.
Ostatnią częścią wycieczki były warsztaty. Uczniowie klasy 6B pracowali nad integracją klasową, wcielając w życie hasło „Razem raźniej”. Uczniowie klasy 7A dowiedzieli się, czym jest stereotyp, uprzedzenie i dyskryminacja oraz poznali metody reagowania na nierówne traktowanie.
Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

Zobacz również...

Skip to content