Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 22 września 2021 r.

Przed wizytą w muzeum:

Wyjazd do Gdańska to doskonała okazja, aby odwiedzić miejsce bohaterskiej obrony budynku Poczty Polskiej 1 września 1939 r. znajdującego się wówczas w Wolnym Mieście Gdańsku. Niemcy zaatakowali gmach o świcie. Polscy pocztowcy stawiali zaciekły opór do wieczora, jednak ostatecznie skapitulowali. Za swoją odwagę i patriotyzm zapłacili najwyższą cenę…

Wizyta w muzeum:

22 września 2021 r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zwiedzanie wraz z przewodnikami trwało blisko 3 godziny. W tym czasie młodzież miała okazję poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę z zakresu II wojny światowej i jej konsekwencji dla historii XX w. nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Bogata ekspozycja i poważna tematyka na wielu uczniach zrobiła ogromne wrażenie. Ósmoklasiści pomimo młodego wieku pokazali, że potrafią być dojrzałymi i świadomymi obywatelami. Obostrzenia sanitarne nie wpłynęły na przebieg wycieczki, wszystko odbyło się sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie.

Opracowanie:

Opiekunowie wycieczki

Zobacz również...

Skip to content