Wypożyczenia z niespodzianką w szkolnej bibliotece

7 lutego w szkolnej bibliotece było więcej niż zwykle odwiedzin. Wiązało się to z ogłoszoną wcześniej informacją, że wszyscy, którzy przyjdą zaopatrzyć się w lekturę na ferie, mogą liczyć na udział w losowaniu niespodzianek. Biblioteka miała odświętny walentynkowy wystrój, bo przecież święto zakochanych tuż, tuż. Uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe: klasy 1-3, 4-5 oraz 7-8. Dla każdej grupy niespodzianka była inna, ale tylko jedna.
O godzinie 13.35 do biblioteki zawitało wiele osób. Miało się odbyć losowanie.
Oczekiwaniu towarzyszyły duże emocje, słychać było śmiechy i przekomarzania. Odłożone karty czytelników wyciągali ochotnicy, wydobywając je z zakrytych koszyczków. Do chwili odczytania nazwiska szczęśliwca każdy miał prawo mieć nadzieję, że usłyszy swoje własne.
Szczęście uśmiechnęło się do dziewcząt: Doroty z klasy 2A, Amelii z 4A oraz Martyny z 8A. Klasy oznaczone literą A miały 7 lutego po prostu szczęście, to był ich dzień! Losowaniu towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy. Było wiele nadziei i napięcia, ale każdy czuł, że to tylko zabawa. Był dobry humor i radość. I było dużo, dużo wypożyczonych tego dnia książek.
A spotkaniu w bibliotece towarzyszyła piękna wystawa, poświęcona słynnym zakochanym parom literackich bohaterów. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie wypożyczali książki związane ze świętem zakochanych. Okazuje się, że obowiązująca lektura, którą trzeba przeczytać, też może sprawić przyjemność.
Biblioteka zaprasza! Jest tu sporo książek do odkrycia, o których istnieniu wielu nawet
nie wie. Niejedna historia zapadnie w pamięć na całe życie.
Naprawdę warto je przeczytać.

Zobacz również...

Skip to content