XXVIII RAJD ŚCIEŻKAMI TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO. 🌳🚶‍♂️🌲🚶‍♀️

25 września 2021r. uczniowie klas 6 wraz z rodzicami i współorganizatorem rajdu, p. Dorotą Gadomską, wędrowali leśnymi szlakami z Redy do Rumi ( ok. 12km) wykonując po drodze przyrodnicze zadania: kartę pracy, test wiedzy, piosenkę, rozpoznawanie darów lasu. Mijaliśmy również pomniki przyrody: drzewa i głazy.
Celem wyprawy było m.in. poznanie nowych walorów krajoznawczo–przyrodniczych TPK, propagowanie turystyki pieszej jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji, popularyzowanie zdobywania odznak turystycznych i integracja środowisk miłośników turystyki pieszej.
Jednak przede wszystkim liczyła się dobra zabawa.
Na mecie dla każdego uczestnika czekał legendarny pyszny bigos i gorąca herbata. Wszystkich ucieszyły pamiątkowe przypinki oraz nagrody wręczane za udział i konkurencje sportowe.
Do zobaczenia za rok!
Gospodarzami przedsięwzięcia byli: dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne nr 25 „Włóczykij”.

Zobacz również...

Skip to content