Z wizytą w II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi

26 marca nasi uczniowie klas ósmych byli gośćmi II Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Olgierda Borchardta w Rumi, które zorganizowało Dzień Otwarty w murach swojej szkoły. W czasie wizyty ósmoklasiści byli podejmowani przez uczniów i nauczycieli liceum. Mieli okazję obejrzeć wiele pracowni przedmiotowych, w których wykonywali doświadczenia, udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, uczestniczyli w quizach. Mogli też strzelać do tarczy na szkolnej strzelnicy, założyć hełm bojowy, kamizelkę kuloodporną, wziąć do ręki paralizator czy krótki karabinek używany przez antyterrorystów. Zobaczyli, jak wygląda i działa mini czołg IBIS, jedno z najnowszych osiągnięć technologicznych w armii, zaprezentowany przez przedstawicieli Służb Granicznych.

Jednak na początku spotkania wszystkich zgromadzonych ósmoklasistów z różnych szkół powitała pani wicedyrektor i przekazała informacje o naborze, który odbędzie się niebawem. Zapoznała
z ofertą szkoły, która współpracuje z trójmiejskimi uczelniami i oferuje naukę w klasach o trzech profilach: humanistycznym, prawno-administracyjnym oraz sportowo-obronnym.
Licealiści dali pokaz tańca artystycznego, współczesnego, walk judo, walk obronnych a także  zaimprowizowali atak terrorystyczny. W sali rozległ się nagle porażający huk, widać było oślepiający błysk  i w mgnieniu oka „antyterroryści”, zjeżdżając po linach z balkonu, opanowali sytuację, powalając „napastników” i obezwładniając ich. Ten widok zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć szkołę, dowiedzieć się o jej osiągnięciach i zamierzeniach oraz zastanowić się nad wyborem- już wkrótce – przyszłego miejsca nauki. Ta wizyta na pewno zrobiła wrażenie (zwłaszcza umiejętności uczniów z klas mundurowych) i pozostanie na długo w pamięci.

Zobacz również...

Skip to content