Zajęcia online pt. „PRĄD I JEGO WYKORZYSTANIE”, w ramach projektu BYĆ JAK IGNACY oraz DORADZTWA ZAWODOWEGO.💡🔦

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5a mieli przyjemność gościć na zajęciach absolwenta Politechniki Gdańskiej, mgr. inż. robotyki i automatyki. Pan Paweł, tata Kamili, przedstawił uczniom ciekawostki nt. produkcji prądu, różnic napięć i standardów wtyczek na świecie, magazynowania prądu, a przede wszystkim zachowania w kontakcie z prądem.
Uczniowie poznali także znane marki produkujące w Polsce i rodzaje robotów. Producenci robotów jakie można było zobaczyć w prezentacji to ABB, Fanuc, Yaskawa.
Uczniowie dowiedzieli się, że roboty dobiera się ze względu na: udźwig, zasięg, szybkość działania (zazwyczaj jest podawana jako liczba stopni obrotu / sekundę), warunki pracy i gabaryty.
Dużym zainteresowaniem cieszył się film o pracy robota dwuramiennego Yaskawa DA20, wykorzystywanego w koncernie Toyoty –szybkie roboty 6-osiowe, przenoszące niewielkie elementy pracujące w niesprzyjających warunkach (detal ma temperaturę 1000 stopni) .
Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za poświęcony nam czas oraz wzbogacenie naszej wiedzy z dziedziny prądu, zasad BHP, robotyki i automatyki.

Zobacz również...

Skip to content