ZAJĘCIA Z PANIĄ ANNĄ RATKIEWICZ Z GDAŃSKIEGO TEATRU SZEKSPIROWSKIEGO.🎭

W ramach podsumowania Dni Szekspirowskich, uczniowie klasy 5 mieli przyjemność gościć na zajęciach Panią Annę Ratkiewicz, Kierownik Działu Edukacji, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
Pani Anna opowiedziała uczniom o piątkowych uroczystościach 457. rocznicy urodzin Williama Szekspira.
Uczniowie mieli także okazję zobaczyć scenę teatru, wysłuchali opowieści o zajęciach w teatrze a także recytowali utwory W.Szekspira.
Na zakończenie zajęć, p. Anna zachęciła rodziców uczniów na nowy cykl spotkań zatytułowany „Bezradność filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle”. Pierwsza odsłona cyklu, inspirowana szekspirowskimi postaciami Prospera i Hamleta, poświęcona zostanie życiu i twórczości zmarłego w marcu bieżącego roku Profesora Jerzego Limona.
Zapraszamy wszystkich do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.