Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny – 08.01.2023 r.

Rumskie Spotkania Muzyczne
🎼 Koncert odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Wejherowskiego, Pani Gabriela Lisius.
🎼 Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest pochodzący z Rumi tenor, artysta Opery Krakowskiej – Marek Gerwatowski (dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych).
🎼 Do grona organizatorów należą również: Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Fundacja Dla Was
🎼 Podczas koncertu wystąpią znakomici artyści scen operowych i musicalowych, śpiewacy operowi: Maria Domżał – sopran, Dominik Sutowicz – tenor, Janusz Żak – bas-baryton, aktorzy musicalowi i wokaliści: Marta Burdynowicz – śpiew, Paulina Janczak – śpiew, Marcin Januszkiewicz – śpiew.
🎼 Usłyszymy także wykonawców związanych z powiatem Wejherowskim: Chór dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi, Schola Parafialna Ichtis (Beata Awsiukiewicz – przygotowanie), Chór ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie (Aleksandra Janus – przygotowanie) oraz gościnnie Żeński Chór Kameralny przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie (Tomasz Chyła – przygotowanie).
🎼 Wszystkim wykonawcom towarzyszyć będą wspaniali instrumentaliści: Ania Rocławska-Musiałczyk – fortepian, Tomasz Chyła – skrzypce, Dawid Głowacki – klarnet, Krzysztof Słomkowski – kontrabas, Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne.🎶
🎼 Koncert poprowadzi Marek Gerwatowski – tenor pochodzący z Rumi, artysta Opery Krakowskiej, dyrektor artystyczny Rumskie Spotkania Muzyczne i pomysłodawca koncertu.🎶
🎼 W programie koncertu: kolędy, utwory świąteczne, muzyka operowa i musicalowa.❤️🎶
Organizatorzy: Powiat Wejherowski Fundacja dla Was, Rumskie Spotkania Muzyczne
Sponsorzy:
Clima Gold – producent central wentylacyjnych
PEWIK GDYNIA Sp z o.o.
Przychodnia Witomino,
Auto Serwis Labuda,
Schaap-pol, NZOZ nr 1 i NZOZ NR 1 „Bukowa”,
OPEC z nami cieplej Origami Design Rumia Microsystem,
Bella – Dent Gabinet Stomatologiczny Marek Mroczkowski
FM AUTO,
Hotel Diamond w Białym Dworku,
Paulina Kałduńska – Pośrednictwo Nieruchomości,
Nadleśnictwo Wejherowo.
Partnerzy: MDK Rumia, Miasto Rumia
Patroni medialni: Radio Kaszëbë, Twoja Telewizja Morska, Norda FM Nadmorski24.pl
Wstęp wolny.

Zobacz również...

Skip to content