ZAPROSZENIE NA ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD

Szkoła Podstawowa nr 10 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Rumi oraz Orkiestrą Dętą z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi, którą prowadzi dyrygent p. Tadeusz Grucza, organizuje i serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd. Wspólne kolędowanie odbędzie się w sali gimnastycznej w SP8 w Rumi dn. 12.01.2023 r. (czwartek) od godziny 16:00. W programie spotkania przewidziane są tradycyjne kolędy w opracowaniu muzycznym na orkiestrę m.in. „Wśród Nocnej Ciszy”, „Bóg się rodzi”, jak i mniej znane utwory – „O gwiazdo Betlejemska”, „Dziecino słodka, czemu drżysz”. Usłyszymy także ciekawe aranżacje kolęd i utworów świątecznych w wykonaniu dzieci z przedszkola, a także uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz 10 z Rumi. Całość programu będzie urozmaicona anegdotami dotyczącymi poszczególnych utworów. Przewidziana jest możliwość udziału publiczności w śpiewaniu kilku kolęd wraz z występującymi zespołami.
Wykonawcy:
– Orkiestra Dęta pod dyr. Tadeusza Gruczy
– dzieci z przedszkola, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi – Zespół Muzyczny „Ósemeczki” z p. Piotrem Kopciewiczem, „Rozśpiewana Ósemka” z p. Magdą Kawecką-Piłat
– Chór Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi „Ergo Cantemus!” pod kierunkiem p. Beaty Awsiukiewicz

Zobacz również...

Skip to content