Życzenia dla Polski z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Ariel Sienicki – Przewodniczący Rady Miasta Rumi

11 Listopada 1918 roku – to Wielki Dzień, kiedy Polska odzyskała swoją niepodległość – po bardzo długim okresie czasu – 123 latach zaborów. Wydarzenie te upamiętniamy od 100 lat a corocznie obchody przybierają coraz bardziej charakter podniosły i uroczysty na terenie całego kraju. Rok 2018, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości Polski – Naszej Ukochanej Ojczyzny – jest czasem szczególnym dla wszystkich Polaków, bowiem obchody tego wydarzenia skłaniają nas wszystkich do refleksji i zadumy, nad tymi, którzy walczyli o naszą niepodległość, o naszą wolność, w której żyjemy.
Dzień 11 listopada – jest to największe państwowe i narodowe Święto, to Dzień radości i odzyskania niepodległości na który czekały pokolenia Polaków. Wszyscy Polacy cieszą się Świętem Ojczyzny Wolnej i Niepodległej życząc sobie nawzajem, aby naród Polski mógł zawsze żyć darem wolności i pomyślności, budując szczęśliwą przyszłość Ojczyzny w jedności osadzonej na duchowym dziedzictwie przodków i bratniej miłości. Niech radość i duma z wolnej Polski towarzyszy nam Polakom każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że niepodległości i wolności nie dano nam raz na zawsze. Musimy ją pielęgnować, celebrować i dbać o nią. Niech żyje Polska.

Zobacz również...

Skip to content