Życzenia dla Polski z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Przewodniczący  członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Jacek Thiel

Data 11 listopada 1918 r. należy do jednych z najważniejszych w naszej historii. Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania spełniły się
marzenia kilku pokoleń Polaków o niepodległym kraju. To niezwykłe szczęście dla nas, obecnego pokolenia Polaków, że możemy świętować 100-lecie odzyskania niepodległości w wolnej Polsce, że możemy oddać hołd tym wszystkim, którzy w latach niewoli dali świadectwo swej miłości do ojczyzny i swą bohaterską postawą wpisali się w strofy wiersza Leopolda Staffa: „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!”.
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wszystkim Mieszkańcom Powiatu Wejherowskiego, a w szczególności uczniom,
rodzicom i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi składam najserdeczniejsze życzenia. Bądźmy dumni z naszej historii i dziedzictwa oraz z tego, że jesteśmy Polakami.
Cieszmy się naszą odzyskaną wolnością, spożytkujmy ją dla dobra Polski i naszej małej Ojczyzny. Niech wspólne świętowanie rocznicy będzie
radosnym doświadczeniem, o którym będziemy pamiętać i które będziemy wspominać przez dziesięciolecia.