Życzenia dla SP10 z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

 Maciej Orłoś – aktor filmowy i  telewizyjny, dziennikarz

Polakom z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości można życzyć zgody narodowej, czyli tego, żeby jak najszybciej zasypany został rów dzielący społeczeństwo na dwie grupy: zwolenników PiS i przeciwników PiS. Trzeba życzyć by było coraz mniej zajadłości i zaciekłości, złych emocji, najczęściej związanych z polityką. Trzeba życzyć mądrych polityków prawdziwych liderów, mężów stanu, którzy ponad doraźne partyjne interesy stawiają prawdziwe dobro narodu. Trzeba też życzyć Polakom, by nieboraczki poczucia humoru, bo bez tego ani rusz! Trzeba życzyć, żebyśmy mieli jak najlepsze szkoły i świetna publiczną służbę zdrowia. Trzeba też życzyć otwartości na świat, na inne kultury, na wielobarwność rzeczywistości. Nie bójmy się inności. Trzeba też życzyć, żeby było jak najwięcej uśmiechu, oraz żeby pracować by żyć, a nie żyć by pracować. No i wreszcie życzmy sobie jak najwięcej postaw proekologicznych, bo to bardzo ważne: trzymajmy się zasady 3R – reduce reuse recykle.

                                                                                                                                                                                                 Maciej Orłoś, dla Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi

Zobacz również...

Skip to content