Życzenia dla SP10 z różnych krańców Polski z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius

Dzień 11 listopada 1918 r. był przełomowym momentem w dziejach Europy, a przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Dziś, w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości możemy okazać wdzięczność tym wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny, a następnie podjęli trud budowy nowego państwa.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości pragnę złożyć Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej i Uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi serdeczne życzenia. Niech ta wyjątkowa rocznica będzie czasem radosnego świętowania w duchu patriotycznych wartości. Cieszmy się, że możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Rzeczypospolitej.

Zobacz również...

Skip to content