Życzenia dla SP10 z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Przewodniczący Forum Młodych PiS – Mateusz Socha

Szanowni Uczniowie!
Życzę Nam Polakom, mieszkańcom Rumi, a przede wszystkim młodemu pokoleniu, abyśmy zawsze czuli dumę z bycia Polakami. Uczucie docenienia dokonań poprzednich pokoleń jest najlepszym niematerialnym pomnikiem, który powinniśmy nosić w sobie. To będzie najlepszą gwarancją pamięci i tożsamości Nas, Polaków. Pamiętajmy także, że wolność, którą wywalczyli Nasi przodkowie jest darem, który musimy pielęgnować w najbardziej prozaicznych czynnościach dnia codziennego. Zgodnie ze słowami Papieża, św. Jana Pawła II „wymagajmy od siebie choćby inni od nas nie wymagali” – Nasza pamięć o Polsce musi łączyć się z dbałością o Jej przyszłość. Każdy z Nas jest ułamkiem dużego organizmu państwa, dlatego Nasze młode pokolenie musi się kształcić, rozwijać, a wszystko zgodnie z wartościami, które budują nas jako społeczeństwo. Wszystkiego dobrego na kolejne setki lat

Zobacz również...

Skip to content