Żywa Lekcja Historii

25 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się Żywa Lekcja Historii. Uczniowie klas od 4 do 8 wzięli udział w trzech spektaklach. Tematem przewodnim dla klas 4 i 5 było „Średniowiecze”, dla klas 6 „Sarmatyzm”, natomiast dla klas 7 i 8 „Długi wiek XIX”.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z uzbrojeniem i strojami zgodnymi z realiami prezentowanej epoki. Szczególne zainteresowanie wzbudziła możliwość przywdziania pełnej zbroi i wyposażenia średniowiecznego rycerza oraz polskiego husarza, za czasów największej świetności Rzeczpospolitej. Ponadto niektórzy uczniowie dostąpili zaszczytu wcielenia się w postacie m. in. Kościuszki, Napoleona czy Piłsudskiego.

Zajęcia trwające około 50 minut, barwnie przeprowadzili członkowie Chorągwi Komturstwa Gniewskiego z Panem Krzysztofem Góreckim na czele. Przedstawienia na pewno na długo pozostaną w pamięci młodzieży.

Nauczyciele historii

 

Zobacz również...

Skip to content